"SOKUT" & "Timeless Persia"

ایران گذشته، قبل از تغییر نهایی: کمک به ما برای به اشتراک گذاری این سفر در زیبایی، با تصاویری از 2 کتاب عکس

Visuel du projet "SOKUT" & "Timeless Persia"
Réussi
51
Contributeurs
21/04/2016
Date de fin
2 045 €
Sur 1 800 €
113 %

"SOKUT" & "Timeless Persia"

ما داویده پالمیزانو و مانوئلا مارکتی، هر دو گزارشگر موضوعات اجتماعی، فراتر از زندگی مشترکمان، علاقه مندیم با هم کار کرده، در حالی که در آزادی کامل مشغول عکاسی در صحنه هستیم. ما افکار و احساساتمان را با هم به اشتراک می‌گذاریم و در عین حفظ نگاه شخصی خود آن را از طریق مواجهه دو طرفه غنی تر می‌کنیم.

کارهای ما پیش از این نه تنها در مجله های تخصصی و آنلاین منتشر شده، بلکه در نمایشگاه های فردی و گروهی مختلف در داخل و خارج از ایتالیا نیز به نمایش در آمده و جوایز بین الملی هم دریافت کرده اند.

ما در سال 2015 با هدف ثبت و مستند کردن ایران، کشوری که در حال خروج از بیش از یک دهه انزوای ناشی از تحریم های بین الملی ست، به این کشور سفر کردیم. اینجا بود که ایدۀ خلق دو کتاب عکس با هدف نشان دادن زیبایی های این کشور متولد شد.

هم اکنون بناست که این دو کتاب منتشر شده و در اختیار مخاطب خود قرار گیرند و ما برای این کار نیازمند یاری شما هستیم.

 

 

 

کتاب ها

هر دو کتاب عکس که با نوشته هایی به زبان های ایتالیایی و فارسی توسط پائولا ریکاردی ویرایش شده اند، همانند دوقلوهای متفاوتی هستند که هر یک شخصیت خود را دارند اما برای با هم زیستن خلق شده اند: دو نگاه مستقل اما کامل کنندۀ یکدیگر.

این پروژه بدون همکاری با اشخاصی مانند ایران شناس، مردم شناس و خبرنگار تیزیانا چاواردینی و آنتونلو ساکتی، نویسنده که مسئولیت نویسندگی و تألیف متون دو کتاب را بر عهده گرفتند و همچنین تحت نظارت دلسوزانه منوچهر دقتی، عکاس خبری برجستۀ ایرانی به ثمر نمی رسید.

زندگی نامۀ تمام افرادی که در این پروژه مشارکت داشته اند را می توانید در انتهای پروژه و در بخش سوالات متداول مرور کنید. مهم ترین ویژگی این پروژه همکاری تنگاتنگ بین اعضای گروه برای چندین ماه بود که توسط همین افراد ممکن شد و همچنین دوستی ها و روابط عمیقی که همراه با روند پروژه شکل گرفت.

 

 

 

 

W-1456934014

 

 

 

 

 

 

 

داستان ها

"پارس بی انتها" و "سکوت" هر دو اولین کتاب های ما دو نفر محسوب می شوند.

ایدۀ خلق این دو کتاب از یک تمایل قوی برای به جا گذاشتن ردی از ایرانی که ممکن است دیگر به همان شکل باقی نماند زاده شد. ما در بهار سال 2015 و تنها کمی پیش از وقوع توافق هسته ای ایران در لوزان به ایران سفر کردیم. توافقی که نقطۀ آغاز یک روند غیر قابل توقف و پر سر و صدا و مجموعه ای از تغییرات در زندگی ایرانیان بود.

در حالی که در ایران سفر می کردیم، متوجه زیبایی های تاریخی آن شدیم که ممکن است تحت تاثیر سیر حوادث ناپدید شود. زیبایی های که ما خود را به آن سپردیم و این کشور ایستاده در نقطه ای بین گذشته و حال ما را جادو کرد: کشوری که نه تنها توصیف، بلکه می خواستیم با احساساتمان روایتش کنیم.

سفری به درون "سکوت" به عنوان واقعیتی که سخن می گوید و جایی که زبان احساسات قدرت بیان پیدا می کند و همچنین سفری به کشوری "بی انتها"، جایی که در آن گذشته، حال و آینده در هم تنیده اند.

 

 

 

 

 

پارس بی انتها

پارس بی انتها یک داستان تصویری ست که تضادهای ایران را نشان می دهد و در عین حال روایت یک سفر شخصی ست. نسخه ی ابتدایی این کتاب سال گذشته رتبه ی سوم در مسابقه ی PhotoEbook Award برگزار شده توسط انتشارات Emuse را کسب کرد.

 

 

Dpalmisano-_moschea_del_venerd__di_fahraj-1455874643

 

Dpalmisano2-1455874651

 

P20-p21_in_doppia-1455886344

(Timeless Persia - © davide_palmisano)

 

 

 

سکوت

تصاویر کتاب "سکوت"، ما را به درون سرزمین صداقت برده و به حس جمعی مقدس نزدیک می کنند. اشعاری از دو شاعر زن ایرانی فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی تصاویر سکوت را همراهی می کنند.

 

 

Mmarchetti2-1455874660

 

Mmarchetti-santuario_ad_abyaneh-1455874668

 

79-1455893121

(SOKUT - © manuela_marchetti)

 

 

 

 

 

 

ما را برای تحقق بخشیدن به این پروژه یاری کنید زیرا ما بر این باوریم که زیبایی خاموش ایران سزاوار آن است که فراتر از پیش داوری ها و در انطباق با تغییرات ناشی از گذر زمان به اشتراک گذاشته شود.

 

 

À quoi servira la collecte

این کمپین جذب سرمایه مردمی بناست بخشی از هزینه های این پروژه را پوشش دهد.

بخشی از هزینه ها پیش از این و برای آماده سازی نمایشگاهی با آثاری انتخاب شده از هر دو کتاب انجام شده و همچنین ما تصمیم گرفته ایم که کتاب ها را خودمان چاپ و نشر کنیم.

هدف ما از به راه انداختن این کمپین، پوشش بخشی از هزینه های چاپ و نشر کتاب هاست. هر کتاب تنها در 150 نسخه چاپ می شود و بنابراین هدف ما رسیدن به بودجه ی 1800 یورو است. هرچند امیدواریم با رسیدن به سرمایه ای کمی فراتر از این بتوانیم هزینه های از پیش انجام شده را نیز پوشش دهیم.

این دو کتاب در دو اندازۀ متفاوت (16.5*24 برای پارس بی انتها و قطع A5 برای سکوت) اما با تعداد صفحات یکسان (هر دو 96 صفحه) منتشر خواهند شد. هر دو کتاب شامل عکس های رنگی و سیاه و سفید هستند و چاپ عکس ها با تکنولوژی چاپ دیجیتال HP-Indigo و به روی کاغذ GardaPat13 (150 گرم) و در طیف های مختلف سفید خواهد بود. پوشش نرم هر دو کتاب بسیار ساده طراحی شده و در زیر تصاویر انتخابی برای جلد کتاب نمایش داده شده اند.

 

 

 

 

Ccc_cover_backcover-1456733901

(Timeless Persia - © davide_palmisano)

 

 

17_1_-1455884242

(SOKUT - © manuela_marchetti)

 

 

 

 

 

Mediapartnership del progetto:    Clic.hè   (webmagazine di fotografia e realtà visuale) - Firenze 

Cattura-1456743789

Choisissez votre contrepartie

Faire un don

Je donne ce que je veux