TotalBodyControl n.2

Podpořte TotalBodyControl n.2

Visueel van project TotalBodyControl n.2
Geslaagd
17
Backers
29/11/2018
Einddatum
€1.050
Voor €1.000
105 %

TotalBodyControl n.2

Performance francouzské umělkyně Flory Bouteille vytvořená ve spolupráci s Grégoire Rousseau, Samuel Gouttenoire, Swan Gautier, Lily Brieu, Alix Merle.

Proběhne při příležitosti uvedení kurátorské platformy ex situ 2. prosince 2018 v (A)VOID Floating Gallery v Praze.

 

 

POPIS PERFORMANCE

 

“Chtěl jsem vám nabídnout takové malé potěšení;

-Malé potěšení! A jaké?

Lov. (...) Jen nikdy svoji kořist, kterou stíhám, nezabíjím...

a někdy... pomáhám jí přežít; je to hon na chudáky, co jsem vám

chtěl nabídnout.” 1

1. Alexandre Dumas, Parisiens et provinciaux, Lévy, Paris, 1868, Tome I, p.286.

 

Inspirována knihami jako Les chasses à l’homme Grégoire Chamayou, a Gouverner par la dette Maurizia Lazzarato, Flora Bouteille představuje performance TotalBodyControl n.2, která zkoumá proměny těla v digitálním věku. Tato kolaborativní performance vyvolává pocitiy intimity spojené s pronásledováním mezi strojem a člověkem, tak jako strach a fascinaci tváří tvář umělé inteligenci. 

Umělkyně vyvinula ve spolupráci s Grégoirem Rousseau zařízení pro zachycování a retransmisi živých obrazů. Tyto kapesní kamery jsou instalovány na lodi a také v rukou performerů. Mohou tak filmovat, sebe-filmovat a být filmováni. Všechny záběry jsou v přímém přenosu vysílány na televizní obrazovky umístěné v prostorách galerie : těla reálná a těla virtuální budou tak superperponovány v různých prostorách lodě.

 

 

Flora Bouteille, TotalBodyControl, part.1 (image fade n.3), HYPERPIECE n.4., performance, 2018, s Antoine Bachmann, Marine Leleu a Pierre Masclef.

 

 

O UMĚLKYNI

 

Flora Bouteille (nar. 1993) žije a pracuje mezi Helsinkami a Paříží. Je absolventkou École nationale supérieure des beaux-arts de Lyon. Podílela se na přednášce Jacque Rancièr na HIAP Suomenlinna (Helsinki - 2016) a poté na La Bellone (Brusel - 2017). Účastnila se také různých akcí věnovaných performance, které i koordinovala. Její práce byla prezentována na Výstavní laboratoři (Helsinki - 2017), v galerii San Mei (Londýn - listopad 2017), v Project Room Gallery společně s Ionou Roisin (Helsinki - duben 2018). Aktuálně se Flora Bouteille účastnila výstavy "Partout, mais pas pour très longtemps" v Centre d’échanges Perrache v Lyonu nebo bienále Bolzano v Itálii (2018) a získala Prix de Paris 2019.

 

Flora Bouteille, Lost Ego (image fade n.1), HYPERPIECE n.2., 2018, se Swan Gautier, Samuel Gouttenoire, Marine Leleu a Alix Merle. Performance při příležitosti zahájení výstavy "Partout, mais pas pour très longtemps", Centre d'échanges Perrache, Lyon, 2018.

 

 

(A)VOID Floating Gallery

 

Kotvící na Vltavě, tato loď je z jedné části přeměněna na výstavní prostor. Během celého roku pořádá výstavy, ale i koncerty a další kulturní akce. Celková kapacita je 400 osob.

 

 

praktické informace:

Rašínovo nábřeží, Praha 2, 128 00, Náplavka

Ivo Slavík: + 420 602 211 181

http://www.fb.com/AVOIDFloatingGallery/

http://www.artmap.cz/avoid-floating-gallery

 

 

KDO STOJÍ ZA PROJEKTEM

 

Performance TotalBodyControl n.2 proběhne při příležitosti uvedení kurátorské platformy ex situ

ex situ je kurátorská platforma založená v roce 2018 v Paříži. Jejím cílem je formou "imateriální" jednoleté rezidence vytvořit prostor pro setkávání mladých umělců, kurátorů a teoretiků a tak umožnit společnou reflexi nad zadaným tématem.

Během této periody se na rozdílných místech odehraje množství událostí: výstavy, převážně pluridisciplinárních, performativních a sonorových formátů, nebo přednášky a diskuze. Se zájmem o momenty temporality, variability čtení a definice reality skrze pojmy jako identita, pohyb, přenos, hranice a historie, tato platforma provádí prospekci současné společnosti a jejího odrazu v umění.

Dvoutýdenní rezidence, koncipovaná jako laboratoř, se uskuteční v prostorách Polymorphe corp. ve Francii (Cérilly, Auvergne). Zakončením ročního bádání umělců, kurátorů a dalších spoluúčastníků je společná závěrečná výstava.

Waar dient de collecte voor

Získané peníze budou použity na financování performance TotalBodyControl 2 a na zahájení platformy ex situ


Částka 620 € budou použita na pokrytí nákladů na produkci (instalace, kostýmy, pronájem elektronického zařízení) a 300 € za dopravaní uměleckého díla, které bylo speiálně vyrobené pro tuto příležitost umělecem a technologem v Helsinkách (zpáteční cesta).

 
Zbylých 80 EUR bude použito na pokrytí provize Kiss Kiss Bank Bank.

 
Abychom umělcům nabídli ty nejlepší tvůrčí podmínky, zveme vás k účasti na této sbírce. Pokud sbírka překročí cíl 920 €, rozdělíme přebytek mezi zúčastněné umělce.

 
Nadcházející akce organizované ex situ:

Performance Michaly Julínyové 15. prosince 2018 v Bonnevalle (Noisy-le-Sec, Francie)

Umělecká rezidence v březnu 2019 ve spolupráci s Polymorphe corp.

 

Umělci rezidence: Flora Bottle, Michala Julínyová, Rudolf Samohejl a Victor Yudaev.

 

 

 

 

Kies je beloning

Een gift doen

Ik geef wat ik wil